Ryktetråd 2025

Diskusjon rundt mulige overganger inn og ut av Manchester United.
User avatar

Andtho01
Posts: 5149
Joined: 18 Jul 2023, 22:45
Liker gitt: 18454
Liker mottatt: 20240

Håper dette er sant.
post liked by: Jan Erik, Tringe, Blodfink, Belfastboy, Rød Pølse, alfen74, Can2, red
Hate Glazer love United
User avatar

Vidar Dale Fjeld
Posts: 462
Joined: 04 Aug 2022, 07:53
Liker gitt: 350
Liker mottatt: 1285

Forhandlinger mellom United og andre klubber synes å dra ut både lenge og vel...lurer på om Uniteds mål er å hale det ut så lenge at de vet at de må gi seg og betale overpris.? 😁 Dette synes å ha vært taktikken de siste 10 årene...forøvrig renner det inn spillere til andre klubber...
post liked by: Rød Pølse, red, Blodfink, Andtho01, Can2
User avatar

Rød Pølse
Posts: 4528
Joined: 07 Jul 2023, 05:00
Liker gitt: 24189
Liker mottatt: 21395

Jeg tror Berrada og Wilcox er ute og samler tomflasker, @Vidar Dale Fjeld. Sparegrisen er knust og arvesølvet ligger på Ebay.
Last edited by Rød Pølse on 23 Jan 2025, 11:58, edited 1 time in total.
post liked by: red, Vidar Dale Fjeld, Blodfink, Pangaea, Andtho01, Can2, Jan Erik
Football, bloody hell!
User avatar

red
Posts: 2460
Joined: 29 Jul 2018, 20:36
Liker gitt: 4040
Liker mottatt: 8594

Har inntrykk av at det er en kombinasjon av

(1) Mediene får mest klikk av å skrive saker om United, dermed oppstår det en haug med rykter som ikke nødvendigvis har rot i virkeligheten, men vi som får fans får inntrykk av at det skjer mer enn det faktisk gjør.

(2) Det er tydelig at klubben lekker mer informasjon enn den burde. Forøvrig veldig interessant at Ole velger å understreke viktigheten av dette i en nylig pressekonferanse (link), og at dette for han var et tydelig tegn på at Besiktas en godt drevet klubb (dvs, at veldig lite info kom ut før han nesten var klar).

Og (3), det tar tid å endre andre klubbers oppfattelse av at United er en desperat klubb det går an å loppe for penger, etter over et tiår med dårlige overganger. (Edit: Og de facto er vi vel også desperate... Blakke og desperate. Selv om de som driver med overganger nå nok er dyktigere enn det vi så (spesielt) under Woodward).
post liked by: Rød Pølse, Blodfink, Pangaea, Can2
User avatar

Harry Greaves
Posts: 485
Joined: 30 Jul 2018, 09:49
Liker gitt: 48
Liker mottatt: 909

Andtho01 wrote: 22 Jan 2025, 15:46 Klubben skal signere en ny venstre vingback. Er €18m tilbakekjøpsklausul på Alvaro Carreras.
Altså Alvaro Carreras har vært innom klubben, blitt veid og funnet for lett. Man kan sikkert mene mye om at de aldri skulle solgt han i fjor gitt skadesituasjonen på akkurat den plassen, men det bør ringe noen bjeller når man har valgt å satse på to kronisk skadede spillere fremfor han, selv i en prekær situasjon. Jeg har ikke sett han for Benfica, men jeg har liten tro på at HAN er en god løsning når han var såpass langt bak i køen i fjor.

Det United behøver på LWB er et fartsmonster med stor motor og pågangsmot offensivt. Jeg håper med andre ord at United kjøper Antonee Robinson. Men siden det er totalt urealistisk så håper jeg i hvert fall man kan finne noen som ligner på han. Er ikke helt solgt på noen av alternativene, men folk jeg lytter litt ekstra på mener Dorgu har potensiale til å bli en litt sånn type, så da er det greit for meg.
post liked by: Pangaea, Can2, Jan Erik
User avatar

Ryder
Posts: 6254
Joined: 03 Jun 2019, 09:59
Liker gitt: 3849
Liker mottatt: 17034

red wrote: 23 Jan 2025, 11:58 Og (3), det tar tid å endre andre klubbers oppfattelse av at United er en desperat klubb det går an å loppe for penger, etter over et tiår med dårlige overganger. (Edit: Og de facto er vi vel også desperate... Blakke og desperate. Selv om de som driver med overganger nå nok er dyktigere enn det vi så (spesielt) under Woodward).
Det er jo et genuint problem at vår finansielle posisjon er så godt kjent, men kanskje på motsatt måte enn det som vanligvis er tilfelle. Før har det vært sånn at alle skjønner at vi MÅ ha spillere og at vi har masse penger å bruke (de kan presse opp prisen mer enn overfor andre klubber) - nå er det mer sånn at alle skjønner at vi MÅ selge og dermed finne oss i å si ja til summer under markedspris. Chelsea hadde ikke engang våget seg frampå med et bud på Garnacho med mindre de visste at vi var desperate.

Vi klarer liksom aldri å komme dit av vi kan kjøpe eller selge "from a position of strength".
Last edited by Ryder on 23 Jan 2025, 14:24, edited 1 time in total.
post liked by: Can2
User avatar

Pangaea
Posts: 3833
Joined: 07 Jul 2020, 03:51
Liker gitt: 7656
Liker mottatt: 9501

Harry Greaves wrote: 23 Jan 2025, 12:23 Altså Alvaro Carreras har vært innom klubben, blitt veid og funnet for lett. Man kan sikkert mene mye om at de aldri skulle solgt han i fjor gitt skadesituasjonen på akkurat den plassen, men det bør ringe noen bjeller når man har valgt å satse på to kronisk skadede spillere fremfor han, selv i en prekær situasjon. Jeg har ikke sett han for Benfica, men jeg har liten tro på at HAN er en god løsning når han var såpass langt bak i køen i fjor.

Det United behøver på LWB er et fartsmonster med stor motor og pågangsmot offensivt. Jeg håper med andre ord at United kjøper Antonee Robinson. Men siden det er totalt urealistisk så håper jeg i hvert fall man kan finne noen som ligner på han. Er ikke helt solgt på noen av alternativene, men folk jeg lytter litt ekstra på mener Dorgu har potensiale til å bli en litt sånn type, så da er det greit for meg.
Flere av de som følger akademiet tett har sagt at Alvaro ikke er spesielt rask, og litt svak defensivt. Har ikke sett han etter han forlot United, så vet ikke om han har forbedret seg mye her. Tror ikke han er svaret på venstrekanten heller, men hadde jaggu vært fint å ha han som et valg. Framfor å kjøpe Malacia, som omtrent har vært skadet siden, og kostet mye mer enn vi fikk for Alvaro (men likevel ikke så ille dyrt).
post liked by: Pink Final, Can2, Rød Pølse, Blodfink
User avatar

Vidar Dale Fjeld
Posts: 462
Joined: 04 Aug 2022, 07:53
Liker gitt: 350
Liker mottatt: 1285

Jeg er utålmodig...🫣
post liked by: Blodfink
User avatar

Andtho01
Posts: 5149
Joined: 18 Jul 2023, 22:45
Liker gitt: 18454
Liker mottatt: 20240

Om vi selger Garnacho til Chelsea så håper eg at Chelsea må betalte blodpris for han.
post liked by: Can2, Blodfink, Pink Final
Hate Glazer love United
User avatar

Blodfink
Donor
Posts: 16871
Joined: 11 Aug 2018, 11:57
Liker gitt: 34369
Liker mottatt: 26993

80 mill pund er innafor
post liked by: Andtho01
LUHG!

BluePink
Posts: 64
Joined: 14 Dec 2023, 17:45
Liker gitt: 318
Liker mottatt: 226

At Sancho skulle konkurrere med Garnacho i Chelsea i 2025 hadde jeg ikke sett for meg, men det kan bli en realitet.
@gastonedul på X melder at Chelsea har lagt inn bud på Garnacho. Var rykter om at han ikke var med i laget mot Rangers også..
Edit: ser ut som han er med i kamptroppen :thumb_up:
post liked by: Jan Erik, Pink Final
User avatar

Jan Erik
Posts: 6253
Joined: 16 Oct 2021, 21:39
Liker gitt: 21797
Liker mottatt: 22836

@BluePink, så nettopp video av han labbende inn på stadion.
post liked by: BluePink

BluePink
Posts: 64
Joined: 14 Dec 2023, 17:45
Liker gitt: 318
Liker mottatt: 226

Jan Erik wrote: 23 Jan 2025, 18:54 @BluePink, så nettopp video av han labbende inn på stadion.
Yes :-|
post liked by: Jan Erik
User avatar

Andtho01
Posts: 5149
Joined: 18 Jul 2023, 22:45
Liker gitt: 18454
Liker mottatt: 20240

Klubben jakter talentet Ayden Heaven som spiller for Arsenal. Akkurart nå leder vi racet foran Eintracht Frankfurt, Barcelona og Arsenal.
post liked by: Rød Pølse, Tringe
Hate Glazer love United
User avatar

Andtho01
Posts: 5149
Joined: 18 Jul 2023, 22:45
Liker gitt: 18454
Liker mottatt: 20240

Skal vi klare å hente nok eit talent fra Arsenal til oss igjen. Han var på kampen i går.
Last edited by Andtho01 on 24 Jan 2025, 14:09, edited 1 time in total.
post liked by: Can2, Blodfink
Hate Glazer love United
Post Reply